Dlaczego warto wybrać schody drewniane?

Jednym z najważniejszych elementów każdego piętrowego domu lub mieszkania są schody. Nie dość, że pełnią one praktyczną funkcję i pozwalają łatwo poruszać się między piętrami, to dodatkowo stanowią przyciągający uwagę element dekoracyjny. Z tego powodu warto zadbać o to, aby były nie tylko solidne, ale również eleganckie i pasujące do wnętrza.

  1. Najważniejsze zalety schodów drewnianych
  2. Czym wyróżniają się schody dywanowe?
  3. Kompleksowa realizacja schodów

Do najpopularniejszych rodzajów schodów zdecydowanie należy zaliczyć schody drewniane oraz schody dywanowe. Z lektury dalszej części artykułu poznasz najważniejsze różnice pomiędzy nimi oraz dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiednie schody.

Najważniejsze zalety schodów drewnianych

Schody z drewna są bardzo uniwersalne i można je wybrać do każdego mieszkania, domu lub nawet biura. Drewno jako główny materiał w przypadku takich realizacji dodaje wnętrzom ciepła, a zróżnicowana oferta gatunków drewna pozwala dostosować estetykę schodów do preferencji klienta. Warto przy tym pamiętać, że schody drewniane składają się nie tylko ze stopni, ale również podstopnic, balustrady oraz listew przyściennych.

Przykładowe realizacje takich schodów można znaleźć na stronie producenta schodów w zakładce schody drewniane. Zdjęciom towarzyszą opisy, dzięki czemu można zapoznać się ze szczegółami wcześniej zrealizowanych projektów i znaleźć wiele ciekawych inspiracji.

Czym wyróżniają się schody dywanowe?

Ciekawym rozwiązaniem są również schody dywanowe, które wyróżniają się minimalistycznym wyglądem. Dzięki temu doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz. Minimalistyczny design takich schodów wynika przede wszystkim z braku kapinosa (wystającego noska), przez co stopnie i podstopnice tworzą jednolitą bryłę.

Warto również wspomnieć, że pomimo designerskiego wyglądu, schody są bardzo wytrzymałe i stabilne. Świetnym uzupełnieniem takiej realizacji może być nowoczesna balustrada wykonana ze szkła hartowanego.

Kompleksowa realizacja schodów

Firma specjalizująca się w schodach drewnianych ma wieloletnie doświadczenie nie tylko w ich projektowaniu oraz produkcji, ale również montażu. Dzięki temu klienci mogą w jednym miejscu załatwić wszystko, co jest niezbędne, aby mogli cieszyć się nowoczesnymi schodami. Dodatkową zaletą jest to, że wycena schodów przygotowywana jest za darmo. Warto więc już teraz skontaktować się z przedstawicielem firmy i zapytać, ile będą kosztowały nowe schody drewniane na beton zgodne z oczekiwaniami i potrzebami domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *